Kulestol Protac Sensit® Junior Aqua inkl. puff
Kulestol Protac Sensit® Junior Aqua inkl. puff
Kulestol Protac Sensit® Junior Aqua inkl. puff
Kulestol Protac Sensit® Junior Aqua inkl. puff
505030

Kulestol Protac Sensit® Junior Aqua inkl. puff

Bestillingsvare - 8-12 uker
26,125.00 kr
Inklusive MVA
Protac SenSit® Junior- Sansestimulerende og beroligende stol med kuler for barn

Hvorfor Amajo?

Bredt utvalg
30 års erfaring
Fantastisk oppfølging
Profesjonell veiledning

Ved interesse, kontakt oss på amajo: order@amajo.no

Beskrivelse

Protac SenSit® Junior gir barn fra 3-10 år en trygg og omsluttende følelse for hele kroppen. Stolen har kuler i setet, i ryggen og i de fire unike vingene. Bevegelsen av ballene stimulerer den proprioseptive sansen og de dype berøringstrykkreseptorene i taktil forstand. Dette oppnås gjennom målrettede og dynamiske punkttrykk, som har en beroligende effekt på barnets sansesystem og øker kroppsbevisstheten.

Designet og størrelsen på kulestolen gjør det enkelt for barn å sette seg ned og reise seg på egenhånd. De kan også uavhengig justere de sansestimulerende vingene for å passe deres behov. Mange institusjoner som er involvert i utviklingen av stolen fremhever denne egenskapen ved selvregulering og håndtering av egne behov som viktige fordeler.

Flere barnehager og spesialskoler bruker Protac SenSit® Junior, men er også egnet for vanlige skoler, fritidstilbud, stillerom og sanserom.

Det er naturlig for barn å bevege seg mye, men overdreven bevegelse kan bli forstyrrende. Rastløshet er ikke et atferdsproblem, og kan ofte håndteres ved å være oppmerksom på barnets sansebehov. For noen barn oppstår uro på bestemte tider av døgnet, mens det for andre avhenger det av konteksten. Det er alltid viktig å observere hvert barns oppførsel individuelt og skreddersy intervensjonen deretter.

 

Sansestimulerende hjelpemidler, som Protac SenSit® Junior, kan bidra til å regulere oppstemthet og hjelpe barna til bedre konsentrasjon.

Vedlegg

Produktet er lagt til i ønskeliste